Laeb...

16. nädala uudiste ülevaade

Ülevaade elatisrahaga seotud uudistest ja meediakajastusest 2018. aasta 16. nädalal.

Kuidas vormistada pärast lahutust kulude jagamine ja lapsele makstav summa?

18.04.2018 / vastused.ee

“Kokkulepped, mis puudutavad lapse elatisraha ja suhtlemiskorda, võib sõlmida lihtkirjalikult, see ei vaja notariaalset vormi. Kohtusse pöördumiseks on alust siis, kui vanemad omavahel kokkuleppele ei saa.”

Kas isal on õigus vähendada laste elatist põhjendusega, et teeb lastega reisil olles kulutusi?

18.04.2018 / vastused.ee

“Üldise põhimõtte järgi on elatise vähendamiseks alust siis, kui elatist saava vanema kulutused vähenevad selle arvelt, et lapsed viibivad lahus elava vanemaga.”

Isa: „Peaksin ma lastele ütlema, et ema armastab neid 140 euro eest?“

19.04.2018 / ohtuleht.ee

“Sel ajal, kui ema pidutses, veetsid tema poeg ja tütar tihti tunde ja isegi päevi omapäi. Lõpuks jõudsid lapsed turvakodusse. Alles siis õnnestus isal saada lapsed enda juurde elama.”

Mehed selgitavad: miks mees hülgab pere, kui asjad keeruliseks lähevad? Kelle eest ta tegelikult põgeneb?

20.04.2018 / naistekas.delfi.ee

“Pigem ta läheb naise juurest ära. Lapsed on energeetiliselt meiega hästi seotud ja ma arvan, et on vähe isasid, kes oma lapsi ei armasta, seal peab kindlasti mingi muu põhjus olema. Sageli elatakse laste pärast ka sellistes suhetes, mis üldse ei toimi aga haiget teeb lastele rohkem ikka katkine suhe — lapsed tunnetavad seda.”

Vanemahüvitise suuruse arvutamise reeglid

20.04.2018 / oiguskantsler.ee

“Riigikogu on valinud [vanemahüvitise suuruse arvutamisel] lahenduse, mille järgi lähevad arvesse lapse sünnile eelnenud kalendriaasta 12 kuu sissetulekud. Selle alusel arvutatakse inimese ühe kuu keskmine sissetulek, millest lähtutakse vanemahüvitise maksmisel.”